test

Ūkininkui už jo parduotus produktus sumokama žemiausia Fairtrade garantuota kaina. Skirtingi produktai natūraliai turi skirtingą garantuotąją kainą. Garantuota kaina yra tam tikro produkto ar žaliavos kiekio kaina. Garantuotos kainos dydis gali kisti priklausomai nuo regiono arba šalies.
Jeigu pasaulinės rinkos kaina yra didesnė už garantuotąją kainą, ūkininkui išmokama rinkos kaina. Bet jeigu rinkos kaina yra mažesnė už garantuotąją kainą, ūkininkas neturi patirti nuostolių dėl žemiau gamybos sąnaudų nukritusios kainos, o tiesiog visada gauna mažiausią Fairtrade garantuotą kainą.

Fairtrade garantuotą kainą moka ta prekybos bendrovė, kuri perka iš gamintojo, turinčio Fairtrade sertifikatą. Garantuotoji kaina mokama gamintojui, t. y. dideliam ūkiui arba smulkių ūkininkų suformuotam kooperatyvui.

Fairtrade tarptautinė skėtinė organizacija „Fairtrade International“ nustato garantuotąsias kainas, žiūrėti Produktų grupių garantuotosios kainos.

Fairtrade Lietuvoje

Fairtrade gerina besivystančių šalių smulkiųjų ūkininkų ir žemės ūkio darbuotojų sąlygas ir, infrastruktūros pagalba, padeda jiems siekti aukštesnio pragyvenimo lygio.

Skaityti plačiau