Fairtrade prekės visada žymimos sertifikuota etikete. Juoda Fairtrade etiketė reiškia, kad produktas yra arba produktas pilnai pagamintas iš žaliavos įsigytos iš Fairtrade gamintojo- kaip pavydžiui,kava- arba visos žaliavos produkte, kurios gali būti pasiekiamos kaip Fairtrade žaliavos, yra Fairtrade žaliavos. Pavyzdžiu tokių žaliavų gali būti Fairtrade cukrus, kakava ir vanilė leduose.

Sertifikuota Fairtrade etiketė yra tarptautinės skėtinės organizacijos „Fairtrade International“ nuosavybė. Ši etiketė yra tarptautinis įregistruotas prekės ženklas (ES nr. 009426172). Etiketės negalima keisti, kopijuoti ar padirbti. Etiketės naudojimui reikalingas „Fairtrade International“ arba jų licenzijuotų nacionalinių gamintojų leidimas.

Fairtrade sertifikavimo etiketę galima naudoti tik pakuojant šios prekybos sertifikuotus produktus arba rinkodaros medžiagoje, reklamuojančioje Fairtrade produktą. Fairtrade etiketėje visada yra tekstas“FAIRTRADE“. Jis skelbia,- kurie ingredientai pakuotėje yra sertifikuoti, ir nurodo svetainės adresą, kuris vartotoją nukreipia link papildomos informacijos apie Fairtrade.

Rodyklės žymėjimas masės balanso ir kombinuotuose produktuose

Kai kurie Fairtrade produktai turi sertifikavimo etiketę su rodykle. Rodyklė siūlo pasižiūrėti į užpakalinę pakuotės pusę, kad gautumėte daugiau informacijos. Rodyklė rodo, kad tai masės balanso arba kombinuotas produktas, susidedantis iš skirtingos kilmės žaliavos.

Masės balanso produktas gali būti, pavyzdžiui, kakavos milteliai, kadangi kakava – Fairtrade sąraše esantis produktas, kuris gali būti sumaišytas su nesertifikuota kakava. Svarbu tai, kad ūkininkai, kurie pardavė savo kakavą prekybai, gautų už tai mažiausią Fairtrade garantuotą kainą, kartu su Fairtrade premija. Vartotojas, perkantis Fairtrade sistemoje parduodamą kakavą, gali ją sumaišyti su nesertifikuota kakava.

Kombinuotas produktas gali būti, pavyzdžiui, kavos gėrimas, susidedantis iš šalyje pagaminto pieno, bei Fairtrade kavos ir Fairtrade cukraus.

Žaliavų etiketės

Dvi Fairtrade žaliavos turi savo atskiras etiketes. Fairtrade auksas ir medvilnė žymima sertifikavimo etikete, kurioje įskaitomas užrašas GOLD arba COTTON. Etiketė nurodo, kad žaliavos kilmė yra susekama.

Baltos spalvos etiketės

Baltos spalvos etiketes įmonė gali naudoti ant savo produktų, jei įmonė žaliavą įsigyja tik Fairtrade sąlygomis. Baltos spalvos etiketės yra prieinamos daugeliui Fairtrade žaliavų ir jos dažnai naudojamos kombinuotuose produktuose, turinčiuose daug žaliavų. Tai gali būti, pavyzdžiui, sausainių pakuotė, kurioje Fairtrade kakava yra vienas iš sausainių ingredientų.

Susisiekite:

Tuija Kopra
Komercinio darbo vadovė
tuija.kopra@fairtrade.fi
tel. +358 50 559 5640